Olympisch Mannenprogramma Snowboarden Vancouver 2010Olympisch Vrouwenprogramma Snowboarden Vancouver 2010Bij het Snowboarden 3 onderdelen op de Spelen in Vancouver. Op Cypress Mountain waar het nat, groen en regenachtig is op dit moment en er hevig gewerkt wordt met kunst en geïmporteerde sneeuw zullen de Cross, de Halfpipe en de Parallelle Reuzenslalom gehouden worden.
Op de Parallel Reuzenslalom is onze eigen Nicolien Saurbreij een van de favorieten op Olympisch eremetaal. Nicolien die de laatste 3 wereldbeker wedstrijden won of 2e werd hoopt eindelijk met haar 3e spelen op Olympisch succes. Nicolien zal vooral tegenstand hebben van Maelle Ricker uit Canada en de Duitse Amelie Kober.
Maar meer Nederlanders op het board actief, Dolf van der Wal. Het is een wonder dat Dolf toch nog de spelen gehaald heeft. Eind vorig jaar liep Dolf een scheur op in zijn mild en een gebroken rib en binnen een maand weet hij zich te plaatsten door 11e te worden in Stoneham. Of Dolf meedoet voor zilver het zou kunnen als alles perfect loopt. Voor het goud is maar 1 kandidaat Shaun White, de man die alles in een halfpipe kan en zoveel beter dan wie dan ook. Shaun kan tijdens de spelen alleen maar verliezen van zichzelf.