Waardeer Medailleklassement

Waardering: 3.4/5 (3863 stemmen)

 
Nederlands succes Vancouver 2010
goud spelen Vancouver 2010MARK TUITERT
Vancouver 1500 m
goud spelen Vancouver 2010IREEN WUST
Vancouver 1500 m
goud spelen Vancouver 2010NICOLIEN SAUERBREIJ
Vancouver Parallel Reuzenslalom
goud spelen Vancouver 2010Sven Kramer
Vancouver 5000 m
zilver spelen Vancouver 2010ANNETTE GERRITSEN
Vancouver 1000 m
brons spelen Vancouver 2010LAURINE VAN RIESSEN
Vancouver 1000 m
brons spelen Vancouver 2010BOB DE JONG
Vancouver 10000 m
brons spelen Vancouver 2010NEDERLAND
Vancouver Team Achtervolging
 
(advertentie)
 
Geef een reactie
Naam:
Waardering:
E-mail:
E-mail adres is voor enkel voor verificatie, het adres wordt niet gepubliceerd
Reactie:
Geen urls, links, code, spam etc toegestaan
 

Medailleklassement Olympische Spelen Vancouver 2010

In Turijn 2006 waren de Duitsers heer een meester op de Biatlon en de Boblsee Met maar liefst 8x goud op deze onderdelen kwam het totaal op 11x goud 12x ziver en 6x brons. Maar Duitsland werd op de voet gevolgd door Amerika, Oostenrijk, Rusland en Canada. En vooral van Canada mag veel verwacht worden dit jaar. Het thuisvoordeel lijkt door de loop der jaren erg groot en de Canadese doelstelling is ook om zowel de meeste gouden medailles te halen als de meeste medailles in het totaal.

En wat kan Nederland brengen dit jaar. In Turijn haalden we 3x goud door Bob de Jong, Marianne Timmer en Ireen Wust. Zilver was er voor Sven Kramer en Renate Groenewold. Ireen Wust en Erben Wennemars en de Nederlandse achtervolgingsploeg wisten de bronzen plak te halen.

Kan Noorwegen de historische 100 gouden Olympische winter spelen medailles halen. In Turijn 4 jaar gelden wonnen ze er 2,wat dat betreft zou het kunnen. Noorwegen zal het vooral weer moeten hebben van het langlaufen. In de eeuwige top 10 zijn wel verschuivingen te verwachten dit jaar. Canada de gedoodverfde favoriet om dit jaar in eigen land het medailleklassement te winnen zal zeker de DDR gaan passeren, En ook Zweden en Zwitserland zal dat wel gaan lukken. Voor Nederland wordt de strijd met Frankrijk spannend, maar met Sven Kramer in de gelederen maakt Frankrijk eigenlijk geen kans.

In het individuele klassement komt de nummer 4 biatleet Ole Einar Bjoerndalen uit op zijn 4e spelen en is zeker kanshebber op meerdere medailles De Noor zal het vooral moeten doen op de kortere afstand en samen met zijn landgenoten in de estafette. Als hij zijn schieten onder controle weet te houden kan hij wellicht de beste Olympische atleet aller tijden worden. En in die zin is het jammer dat Claudia Pechstein niet mag starten. De Duitse specialiste wilde nog 1 keer vlammen op haar 6e spelen, maar door afwijken bloedwaarden is zij voor 2 jaar geschorst.

Als Sven Kramer de verwachtingen waarmaakt met 3x goud dan staat hij in een klap boven Ard Schenk op een eerste plaats in het Nederlander winterspelen klassement. Een plaats in de top 10 van beste Olympiers ooit komt nog te vroeg, maar wie de volgende spelen.

 goud spelen Vancouver 2010zilver spelen Vancouver 2010brons spelen Vancouver 2010  total
1Canada  Canada  14  7  526
2Duitsland  Duitsland  10  13  730
3Noorwegen  Noorwegen  9  8  623
4Zuid-Korea  Zuid-Korea  6  6  214
5Zwitserland  Zwitserland  6  0  39
6China  China  5  2  411
6Zweden  Zweden  5  2  411
8Oostenrijk  Oostenrijk  4  6  616
9Nederland  Nederland  4  1  38
10Rusland  Rusland  3  5  715
11Frankrijk  Frankrijk  2  3  611
12AustraliŽ  AustraliŽ  2  1  03
13TsjechiŽ  TsjechiŽ  2  0  46
14Polen  Polen  1  3  26
15ItaliŽ  ItaliŽ  1  1  35
16Slowakije  Slowakije  1  1  13
16Wit-Rusland  Wit-Rusland  1  1  13
18Groot-BrittanniŽ  Groot-BrittanniŽ  1  0  01
19Japan  Japan  0  3  25
20KroatiŽ  KroatiŽ  0  2  13
20SloveniŽ  SloveniŽ  0  2  13
22Letland  Letland  0  2  02
23Finland  Finland  0  1  45
24Estland  Estland  0  1  01
24Kazachstan  Kazachstan  0  1  01

Medailleklassement aller tijden

 goud spelen Vancouver 2010zilver spelen Vancouver 2010brons spelen Vancouver 2010tot.
1NoorwegenNoorwegen10710690303
2Verenigde StatenVerenigde Staten788058216
3DuitslandDuitsland707248190
4OostenrijkOostenrijk557076201
5CanadaCanada524548145
6ZwedenZweden483348129
7ZwitserlandZwitserland443746127
8FinlandFinland415956156
9ItaliŽItaliŽ373237106
10RuslandRusland36292691
11NederlandNederland29312686
Bekijk de gehele lijst
 

Beste Winter OlympiŽrs aller tijden

 goud spelen Vancouver 2010zilver spelen Vancouver 2010brons spelen Vancouver 2010tot.
1Ragnhild Myklebust223227
2Reinhild Moeller193123
3Gerd Schoenfelder164222
4Heinz Frei1461131
5Frank HŲfle145524
6Cato Zahl Pedersen131014
7Rolf Heinzmann122014
8Sarah Will121013
9Terje Loevaas105318
10Ole Einar BjÝrndalen84113
11BjÝrn Dśhlie84012
12Marit BjÝrgen63110
13Lyubov Yegorova6309
14Viktor An6028
15Lidia Skoblikova6006
16Claudia Pechstein5229
17Larisa Lazutina5117
17Clas Thunberg5117
19Thomas Alsgaard5106
20Bonnie Blair5016
21Eric Heiden5005
24Ireen WŁst4318
48Sven Kramer3227
60Ard Schenk3104
82Yvonne van Gennip3003
82Marianne Timmer3003
Bekijk de gehele lijst
 

 goud spelen Vancouver 2010zilver spelen Vancouver 2010brons spelen Vancouver 2010tot.
Ireen WŁst4318
Sven Kramer3227
Ard Schenk3104
Yvonne van Gennip3003
Marianne Timmer3003
Marjorie van de Bunt24410
Gianni Romme2103
Jochem Uytdehaage2103
Jorien Ter Mors2002
Kees Verkerk1304
Piet Kleine1203
Stien Baas-Kaiser1124
Bob de Jong1124
Jan Blokhuijsen1113
Sjoukje Dijkstra1102
Carry Geijssen1102
Ids Postma1102
Jorit Bergsma1102
Koen Verweij1102
Mark Tuitert1023
Bart Veldkamp1012
Michel Mulder1012
Lotte van Beek1012
Ans Schut1001
Annie Borckink1001
Gerard van Velde1001
Nicolien Sauerbreij1001
Stefan Groothuis1001
Marrit Leenstra1001