Olympisch Mannenprogramma Alpineskiën Vancouver 2010Olympisch Vrouwenprogramma Alpineskiën Vancouver 2010Het Olympische Alpineskiën vind plaats in Whistler Creeksite alpine op de Whistler Mountain. Zowel de mannen als de vrouwen zullen strijden op 5 disciplines. De Afdaling, Super-G en Reuzenslalom als snelle nummers en voor de technische skiërs de Slalom en de Supercombinatie.
Bij de mannen zijn behoren de Oostenrijker Benjamin Raich, Michael Walchhofer en Marcel Hirscher tot de favorieten. Maar de Zwitsers Carlo Janka en Didier Cuche de nr 2 en 4 van de wereldbeker ranglijst zullen ook als een dolle naar beneden gaan. Maar ook de Canadees nr 3 van de laatste wereldbeker afdaling wil thuis een medaille halen. Deze mannen zulle het naar alle waarschijnlijkheid uit gaan maken op de snelle nummers. Al behoord Raivh ook tot de kanshebbers op de slalom, samen met alweer ene Oostenrijker Reinfried Herbst, Julien Lizeroux (FRA), Ivica Kostelic (CRO) en Silvan Zurbriggen (SUI). De Oostenrijkers wonnen zowel bij de dames als bij de heren bij de vorige spelen 14 van de 30 medailles, met Michaela Dorfmeister en Benjamin Raich als gouddelvers met 2 gouden plakken elk.
Bij de dames is net bekend dat topfavoriet voor 5 plakken Lindsey Vonn geblesseerd geraakt. De Amerikaanse die dit jaar de ene zege naar de ander haalde heeft bij een training een gekneusd scheenbeen opgelopen en kan nauwelijks haar skischoen aantrekken. De strijd zal geheel open liggen tussen Maria Riesch, Anja Paerson, Elisabeth Goergl, Fabienne Suter en Andrea Fischbacher. Maar wie weet gaat er nog een outsider sneller door de poortjes.